Týždeň s hádzanou 4.12 - 11.12

12.12.2022

BKZH

Mladší žiaci 5.12 v pondelok odohrali dohrávku zápasu so Sencom s ktorým si poradili vysoko 39 : 4. Starší žiaci zas vycestovali do Modry, kde ich čakal "B" tím Slovanu, so súperom si poradili taktiež hladko 46 : 28. Mladšie žiačky si zas na súpera z poza Pezinskej baby počkali doma. Modru vyzvali na domácej palubovke v Maline a zvíťazili vysoko 30 : 4. Staršie žiačky čakal zaujímavý zápas "A" proti "B" tímu, kde svoju dominanciu potvrdil prvý zo spomínaných tímov v pomere 31 : 22.

EXTRALIGA

Na sobotňajší extraligový zápas Záhorákov Stupava/Malacky, prišlo pozrieť až 320 ľudí. Náročný zápas so súperom z Nových Zámkov prilákal oči nejedného priaznivca športu. Dôležitý zápas pre domáci celok navodil úžasnú atmosféru od začiatku zápasu. Nervózne výkony oboch tímov, ale znamenali veľmi tesný prvý polčas. Tímy sa vo vedení striedali, ale napokon záver polčasu patril jednoznačne Záhorákom, keď za stavu 17:15 v posledných sekundách upravil na polčasových 18:15 Igor Žunić. Úvod do druhého polčasu taktiež patril domácemu celku. V druhej minúte druhého polčasu dokonca domáci tím vyhrával rozdielom 5 gólov. No už v 44. minúte zápasu bolo opäť vyrovnané 23:23. Zápas bol tesným súbojom a vyvrcholenie prišlo až v posledných sekundách, keď možnosť na vyrovnanie nepremenil domáci hráč Roman Valachovič a tak Záhoráci utrpeli tesnú prehru proti silnému súperovi z Nových Zámkov. Nové Zámky tak ostávajú naďalej na 4. mieste v celkovom poradí NHE a Záhoráci na 8.

DORASTENKY

Na záver týždňa čakal dorastenky ťažký súper zo Šale, v kategórii staršieho dorastu je Duslo Šaľa na prvom mieste a v kategórii mladšieho dorastu je na druhom mieste.

Svoju dominanciu v staršom doraste ukázali Šaľanky už v prvých 10. minútach kedy prestrieľali naše dievčatá 9 : 3. Do konca prvého polčasu sa našim dievčatám nepodarilo dotiahnuť náskok silného súpera a do šatní sa išlo za stavu 9 : 21. Priebeh druhého polčasu nebol iný a rozdiel medzi tímami iba narastal. Na konečných 24 : 42 upravila Natália Tomaškovičová. Najlepšou strelkyňou nášho tímu bola Nikola Nemcová, ktorá vsietila 12 gólov do bránky súpera.

V mladšom doraste bol zápas o niečo vyrovnanejší keď dievčatá držali krok so súperkami gól na gól až do 20. minúty. Koniec polčasu však patril hostkám, ktoré si vypracovali 5 gólový náskok a do šatní sa išlo za stavu 11:16. Druhý polčas zápasu bol veľmi podobný prvému a obraz hry sa nejak výrazne nemenil. Dievčatá zo Šale svoj náskok postupne navyšovali až na záverečných 26:36. Najlepšou strelkyňou nášho tímu bola Sofia Nemcová, ktorá premenila taktiež 12 streleckých pokusov.

Autor : Ján Janoštiak