Trénerská dvojica Bojan a Drago prinášajú do Záhorákov balkánsku školu!

21.09.2021

Dragoslav Punoševac je 51 ročný tréner so Srbskou-Portugalskou národnosťou. Drago začal svoje trénerské pôsobenie v roku 1999 s mladším dorastom FC Porta. Počas rokov, ktoré ako tréner pôsobil v Portugalsku a Srbsku trénoval rôzne vekové kategórie od U14 až po mužov. Ako tréner prišiel na Slovensko zo Srbského klubu R.K.Napredak-Kruševac kde pôosobil ako mužský tréner tohto druho-ligového tímu. Má skúsenosti aj s mládežníckymi reprezentáciami Portugalska, kde sa venoval chlapcom od U14 až po U18. Jeho bohaté skúsenosti sa dostali až do uší športového riaditeľa Rudolfa Draškoviča, ktorý ho najskôr oslovil na spoluprácu v Stupave. No bližšie k téme už Rudolf Draškovič -

"Drago k nám prišiel minulý rok ešte do Stupavy ako mládežnícky tréner, ktorého som našiel cez hádzanárskych priateľov v Srbsku. Dostal som na neho dobré referencie od trénerov a bývalého slovenského reprezentanta Andreja Kandráča, ktorý s Dragom pôsobil v Portugalsku. S vedením Záhorákov sme sa dohodli, že bude pokračovať pri družstve mladšieho dorastu. Od neho očakávam, že okrem svojich tréningov v doraste bude chodiť občas aj na tréningy k st. žiakom do Stupavy a Malaciek. Bude sledovať talenty v oboch žiackych družstvách a postupne ich bude zapracovávať do organizácie Záhoráci. Taktiež bude k dispozícii na tréningoch žiackym trénerom Natálie Szokeovej a Tomášovi Stachovičovi, ak budú mať záujem. Tréneri si s ním pochvaľujú spoluprácu. Dôležité pre nás je to, aby nám talenty prešli do kategórie ml. dorastu a tam ich mohli pripravovať do mužských kategórii. Drago má najvyššiu trénersku licenciu MASTER COACH."

Drago o svojej hádzanárskej filozofii - "Mojou hádzanárskou filozofiou je pripraviť hráčov, technicky a takticky, aby mohli byť v klube alebo v reprezentácii ešte dlhé roky. Veľmi sa mi pozdáva vízia organizácie Záhoráci. Máme pred sebou veľa práce na ktorú sa teším"

Bojan Ćirić je 31 ročný srbský tréner, ktorý má bohaté trénerské skúsenosti ako s mládežou tak aj s mužskými kategóriami. Svoje trénerské pôsobenie odštartoval v klube SC Voždovac kde začal svoju trénerskú kariéru so staršími žiakmi. Postupne sa v tomto istom klube dostal až k mužskému tímu, ktorý hrá najvyššiu srbskú súťaž. Bojan trénoval aj regionálne výbery Belehradu, kde mal možnosť pracovať s chlapcami U14, ale aj U15,16 a 17. Neskôr sa dostal aj k národnému tímu Srbska a to v kategórii U14. Rudolf Draškovič o Bojanovi -

"Bojana som pozval na skúšku v júny, aby sme si ho otestovali. Dostal tréningy so všetkými kategóriami v klube. Prišiel sem na odporúčanie Draga a chcel som si ho vyskúšať. Taktiež som dostal dobré referencie v Srbsku od trénera ženskej Srbskej reprezentácie Sinisa Djukiča. Bojan je mladý, ambiciózny tréner, ktorý chce stále na sebe pracovať. Prekvapila ma jeho príprava, hádzanársky zápal a odborná zdatnosť. Očakávame od neho, aby nám pobláznil st. dorastencov. Chceme, aby žili viac pre hádzanú. Hráči v našej organizácii majú 5 tréningov do týždňa a chceme aby boli ešte lepši. Preto k nám prišiel Bojan, aby ich v tejto ťažkej dobe motivoval a aby zvládli prechod k mužom. Bojan bude k dispozícii aj na jednom mužskom tréningu kde sa budeme snažiť lepšie zvládnuť prechod talentovaných st, dorastencov k mužom. Bojan mal pred sezónou ponuku z Izraela a my sme však radi, že sa nám ho podarilo získať na Záhorie. Bojan hovorí po srbsky a anglicky ale začal sa učiť aj slovensky. Sme radi, že sa nám do organizácie podarilo získať okrem hráčov aj dvoch skúsených trénerov"

Bojanova filozofia k házdanej je takáto - " Moja hádzanárska filozofia je založená na spoľahlivej obrane a na rýchlej hre. Rád sa zameriavam na detaily, hlavne pri individuálnom rozvoji hráčov. Hádzaná je jeden z najzložitejších športov a preto je pre mňa dôležitá aj fyzická príprava hráčov nie len technická. Aj toto je jeden z dôvodov prečo na svojich tréningoch zakaždým vyžadujem disciplínu a vysokú intenzitu!"