SOHU 2024

10.06.2024

Strojár Malacky a Rohožník na Slovak Open Handball 2024

Záver uplynulého týždňa (7. - 9. júna 2024) patril na západe Slovenska mládežníckej hádzanej. V športových halách v Bratislave, Modre, Malackách, Pezinku a Stupave sa zišli vychádzajúce nádeje z klubov z celého Slovenska na jubilejnom 10. ročníku tradičného mládežníckeho turnaja. Na otvorených majstrovstvách do 12 rokov - Slovak Open Handball a do 10 rokov - Mini Open Handball sa dovedna predstavilo 80 tímov, pričom početnejšie zastúpenie mali dievčenské kategórie.

Klub Strojár Malacky vyslal na turnaj svoje tímy v rôznych vekových kategóriách a hoci sa našim družstvám nepodarilo umiestniť na medailových pozíciach, odohrali vynikajúci turnaj a darilo sa im súperiť s tými najlepšími. Naše tímy dosiahli nasledovné umiestnenia:

Mladšie žiačky Malacky/Rohožník – smolné 21. miesto

Mladší žiaci Malacky – 10. miesto

Mini-hádzaná chlapci Malacky – 7. miesto

Mini-hádzaná dievčatá Malacky – 8. miesto

Výnimočným momentom pre náš klub bolo organizovanie skupiny mladších žiačok v Malackách, čo dalo možnosť našim hráčkam zahrať si pred plným publikom na domácej palubovke. Atmosféra bola fantastická a podpora fanúšikov neoceniteľná.

Napriek tomu, že sme nezískali medaily, turnaj bol pre nás veľkým prínosom. Naše tímy ukázali veľké nasadenie, odhodlanie a bojovného ducha. Veríme, že tieto skúsenosti im pomôžu v ďalšom rozvoji a v budúcnosti sa budeme môcť tešiť z ešte lepších výsledkov.

Ďakujeme všetkým hráčom, trénerom, rodičom a fanúšikom za ich podporu a tešíme sa na ďalšie výzvy a turnaje!