SOHU 2022 Žilina - Zhrnutie a Vyjadrenia

10.07.2022

Od 24-26.6 sa naše tímy mladších žiačok a žiakov zúčastnili na neoficiálnych Majstrovstvách Slovenska, kde si zmerali sily so súpermi z celého Slovenska. Obidva tímy postúpili zo základných skupín cez štvrťfinále až do semifinále. Bohužiaľ semifinále nám ani v jednom tíme neprinieslo šťastie a zahrali sme si tak o bronz. Ani tam nám to, ale bohužiaľ nevyšlo a tak sme si v oboch kategóriách odniesli pekné 4. miesta.

o 3.miesto - MA/ROH- Žilina 7:16

Vyjadrenie trénera Topolčány : Treba povedať, že celé dianie nášho zápasového pôsobenia sme smerovali k MS v Žiline SOHU. Či sa jednalo o krajskú súťaž alebo turnaj vo Veličke. Spolu s trénermi Mikulčákom a Kubeňákom sme sa snažili dievčatá čo najlepšie pripraviť. Pravdupovediac nepočítali sme s takýmto umiestnením, mali sme predstavu, ktorá sa bohužiaľ nenaplnila. Škoda semifinálového zápasu, ktorý bol rozbehnutý v náš prospech (9:6), ale nezvládli sme druhý polčas kde nás súper z Dunajskej Stredy prehral. Celé sme to stavali okolo základnej šestky čo sa však v turnajovom nasadení neukázalo ako najlepšie riešenie. Zápasy počtom gradovali a naším babám dochádzali sily. V piatok sme odohrali 2 v sobotu 3 a v nedeľu až 4 s prvým zápasom o 8:00 ráno. Zápas o 3. miesto bol presne znakom vyčerpanosti, na tento zápas sme nastúpili 10 minút po odohratí semifinále.

Vyjadrenie trénera Stachoviča. P. : Na MSR mladších žiakov sme cestovali s hlavným cieľom a to bolo zistiť ako sme na tom v konkurencii najlepších slovenských družstiev, chceli sme si nastaviť zrkadlo našej práce s ročníkmi chlapcov 2009 a 2010. V základnej skupine sme mali bilanciu 4 výhry a jedna prehra čo nakoniec znamenalo, že sme obsadili prvé miesto a postup do štvrťfinále. Už toto bolo pre nás veľký úspech a hlavne zápas so Žilinou v skupine bol mimoriadne náročný. Chalani podali v zápase veľmi dobrý výkon. Vo štvrťfinále sme sa stretli s Agro-Topoľčany a po remíze sme postúpili až na sedemmetrové hody. V semifinále na nás čakala P. Bystrica. Tento zápas sme hrali hneď po skončení štvrťfinále, čo nebolo najšťastnejšie od organizátorov a za stavu 5:5 v prvom polčase nám už definitívne dochádzali sily a zápas sme prehrali vyšším rozdielom. Zápas o 3. miesto bol už zápas o prežitie, chalani vydali posledné sily, ale na Stupavu nám to už nestačilo. Štvrté miesto je pre nás určite veľmi dobré a aj prekvapivé umiestnenie. Musím chalanov pochváliť odviedli kus poctivej roboty a verím, že ich to nakopne do ďalšej práce na dlhej hádzanárskej ceste. Určite treba poďakovať aj rodičom našich chalanov ktorí nás neúnavne povzbudzovali a podporovali počas celého turnaja.