Rozhovor s malackým extraligistom Majom Prevajom

12.10.2020

Rozhovor : Majo Prevaj o tom ako hráva za extraligovú Sportu Hlohovec, ale aj o tom s kým by si chcel v budúcnosti zahrať! 

Ahoj Majo, ako sa máš? A ako zvládaš situáciu, ktorá sa teraz deje?

"Čau, mám sa dobre aj zdravotne aj psychicky. Situácia je taká aká je, treba sa prispôsobiť a hlavne ostať zdravý. Pripúšťam, každý deň rozmýšľam , kedy to už bude v normále zase. Hrať bez divákov nieje ono, hlavne keď v Malackách máme takmer vždy plnú halu a teraz tam nikto nesmie byť. To mi momentálne prekáža asi najviac.

"Ty si vlastne minulý mesiac dostal ponuku od extraligového tímu Hlohovca, lákalo ťa už dlhšie prijať nejakú takúto ponuku a hrať v extralige?

"Ja som si minulý rok dal taký cieľ, znovu vybojovať v Malackách extraligu. Tak som chcel už vtedy tam zbierať skúsenosti a využiť ich u nás. Vtedy som mal ponuku zo Šale a z Nových Zámkov ale bol som v maturitnom ročníku a povedal som si, že rok ešte počkám. No a tento rok uz na výške idem po tom.

"Vieme, že si však zároveň dostal ponuku aj od HKM Šaľa, prečo si si teda vybral Sportu Hlohovec?

"Šaľa sa mi ozvala ako prvá a bol som aj na jednom treningu u nich, ale po konzultácii s Borisom Sivákom a Paľom Stachovičom som kývol Hlohovcu. Osobne si myslím, že by som nespravil zle ani v jednom klube.

"Ako stredná spojka to máš určite ťažké si zvyknúť na nové krajné spojky a pivota, avšak vidíš nejakú chémiu a potenciál medzi tebou a spoluhráčmi v Hlohovci, možno aj nejako menovite? 

"Veľa chalanov som poznal už zo zápasov v doraste alebo napríklad Vlada Cvičelu a Lukáša Ľubu z reprezentácie. Ešte stále si však zvykám, hrajú trochu inú hádzanú ako my, inak si nabiehajú a podobne. Chce to čas. Dúfam, že sa rýchlo zohrám s nimi. V kolektíve nemám žiadny problém, je s nimi sranda takže vpohode všetko.


"Už si nastúpil aj v nejakých zápasoch avšak na svoju prvú extraligovú výhru v novom tíme ešte čakáš, ako sa ti hralo s novými spoluhráčmi?

" Zatiaľ som veľa nehral. Najprv musím mať natrénované. Mrzí ma však, že na dvoch zápasoch som už bol, a obi dva sme prehrali. Snáď ma teda hneď aj nevyhodia 

"Teraz trošku naspäť do Malaciek, ako si myslíš, že sa tento rok mužom darí? V čom sú podľa teba nedostatky a naopak v čom vidíš progress od minuloročnej sezóny?

"Myslím si, že od minulého roku sme sa zlepšili. Sme všetci o rok starší, čo podľa mňa spravilo veľa. Po zrušení predošlej sezóny sme chodili častejšie do posilovne, najviac je to vidieť hlavne na Romanovi Valachovičovi. Mrzí ma, že pár chalanov skončilo, ale na druhej strane som rád, že Tomáš Baláž ostal pri nás a vrátil sa aj Marek Kuklovský. Stále sme mladé družstvo, ktoré potrebuje napredovať a podľa mňa sa nám to aj darí, treba len vydržať.

"Máš nejaké hádzanárske ambície aj mimo Slovenska a niekoho s kým by si si chcel v budúcnosti zahrať? 

"Raz by som chcel vyskúšať ísť niekde ďalej, ale až keď na to budem mať. Sedieť na lavičke nieje nič pre mňa. A s kým by som si chcel zahrať? Určite zase s Anurom Burnazovičom, ale tentokrát už viacej vyhraný, nie ako kedysi, keď som bol ešte mladý dorastenec."

Majovi ďakujem za rozhovor, prajeme ti veľa úspechov a hlavne nech zdravie slúži. Dúfame, že ťa budeme na extraligových palubovkách vidieť čoraz častejšie.