Rozhovor s Laurou Walterovou!

29.08.2021

Ahoj Laura, ako sa máš a ako sa cítiš po hádzanársky náročnom období?

Ahoj, mám sa veľmi dobre a samozrejme som po lete trochu vyčerpaná, keďže sa dá povedať, že bez hádzanej som bola približne len 2 týždne za celé leto, inak sa stále makalo.

Vieš nám aspoň letmo priblížiť aký si mala program posledné dva mesiaca nech majú naši čitatelia predstavu?

Tak keby si niekto predstavil leto v mojom veku, tak by si určite predstavil oddych a relax, ale toto leto bolo niečo úplne iné. Reprezentačné zrazy boli od začiatku až po koniec leta mojou "pracovnou náplňou" a medzi nimi som mala pravidelne maximálne 3-5 dní voľna. Už pred začiatkom letných prázdnin som mala za sebou viacero zrazov a to v Galante ,v Neke v Maďarsku, na Štrbskom plese, v Púchove, pričom v škole som musela mať predĺženú klasifikáciu, kvôli tomu, že som musela dopisovať všetky koncoročné písomky. Na začiatku leta sme sa pripravovali v Šali na prípravný turnaj v Zakopanom kde sme si zmerali sily s domácimi Polkami a Ruskami, kde sa mi podarilo dať moje prvé reprezentačné góly. Po turnaji znova nasledovali 3 dni voľna a čakal nás posledný zraz pred Majstrovstvami Európy v Čiernej Hore, ktoré sa konali 5.-15.8. Po majstrovstvách som si konečne mohla chvíľu vydýchnuť na krátkej dovolenke, aby som mohla znova zarezávať tento krát už za môj domovsky klub v Malackách.

Nedávno si sa teda vrátila z reprezentačného zrazu na ktorom ste sa zúčastnili ME Európy hráčok do 17 rokov. Ty si už v podstate pravidelnou účastníčkou reprezentačných zrazov vieš nám prezradiť aké to je reprezentovať Slovensko na takomto vrcholovom podujatí?

Je to úžasný pocit keď viem že som bola vybraná medzi najlepšie hádzanárky na Slovensku v mojom veku a že mam tú česť nosiť slovenský dvojkríž na hrudi. Prináša to so sebou dávku zodpovednosti, pretože keď už som v reprezentačnom drese, tak ako ľudia ktorí sledovali naše zápasy, rodičia, tréneri, spoluhráčky, tak aj ja od seba očakávam, že podám výkon hodný tejto úrovne.

Vašim trénerom v reprezentácií je momentálne Peter Olšavský ak sa nemýlim, ktorý sa nedávno stal aj trénerom spojeného mužského družstva Záhoráci Stupava/Malacky v ktorom sa nachádza aj tvoj brat Patrik. Vieš našim čitateľom priblížiť, aký vlastne je pán tréner Olšavský a ako spolu vychádzate? Vedela si, že bude trénovať mužov už od neho skôr, alebo si sa to dozvedela tak nejak až potom?

Áno bola som veľmi milo prekvapená keď som sa dozvedela, že pán tréner Olšavský bude pôsobiť v Malackách a že bude trénovať môjho brata, keďže s pánom trénerom mám veľmi dobrý vzťah. Je to veľmi milý, vtipný človek, ktorý má obrovské množstvo skúsenosti, ktoré nám počas zápasov odovzdával na striedačke a pomáhal nám pri každej maličkosti aby zlepšil náš výkon na ihrisku. Viem že pán tréner bude obrovským prínosom aj pre našich mužov a dúfam, že sa im bude v extralige dariť... O tom, že mužov v Malackách a Stupave bude trénovať pán tréner Oľšavský som sa dozvedela až od Patrika, skôr nám nič neprezradil😁


Ty si sa stala v zápase proti Nórsku najlepšou hráčkou aj napriek faktu, že zápas vám ako tímu vôbec nevyšiel. Toto ocenenie malo asi takú horko-sladkú príchuť, ale skús nám popísať tie pocity keď v aréne zaznelo tvoje meno?

My sme v zápase s Nórskom vedeli, že môžeme len prekvapiť, ale bohužiaľ nám to nevyšlo. Ak mam popísať svoj individuálny výkon tak s mojim výkonom som bola spokojná aj keď viem, že tam bolo pár situácii ktoré som mohla vyriešiť lepšie, ale celkovo mi zápas vyšiel. Keď som počula vyhlásené moje meno za najlepšiu hráčku tak mi to vyčarilo veľký úsmev na tvári, keďže som videla, že to potešilo aj všetky moje spoluhráčky. Keby sme prehrali o gól alebo o dva tak by to samozrejme bolo oveľa trpkejšie. Každopádne to bol krásny zážitok a jediná škoda je, že to nemohlo byť pred plnými tribúnami.

Okrem toho teda, že si reprezentantka, tak si stále hráčka Malaciek, tešíš sa na novú sezónu a aké máš očakávania?

Na sezónu v Malackách sa veľmi teším, som rada že som späť v mojom kolektíve a čo sa očakávaní týka, je to veľmi ťažké povedať, pretože jednu celu sezónu sme vynechali kvôli Covidu a je ťažké posúdiť ako sú na tom aj ostatne tímy, ale také moje zbožné prianie je skončiť čo najlepšie a hrať peknú hádzanú. Dúfam, že na naše zápasy budú mať dovolené chodiť diváci, ktorí sú v Malackách naozaj skvelí a verím, že sa ukážeme v tom najlepšom svetle, pretože máme veľmi dravý a ambiciózny tím, ktorý má veľkú perspektívu.

Na záver už len otázka čo sa pýtam každého keď si ich prizvem na rozhovor a to, že čo by si odkázala mladým hádzanárkam a hádzanárom do budúcnosti ako motiváciu? A kto je alebo bol tvoja motivácia k tvojím doterajším úspechom?

Jednoznačne mojim najväčšími motivátormi boli moji rodičia a taktiež tréner Dušan Šuster. Často mi vravia, že sa mám hádzanou zabávať, a vkladať do hry cele moje srdiečko. Som ešte mladá, a preto je pre mňa ťažké posúvať nejaké posolstvá mladším, ale viem, že tvrdým tréningom a poctivým prístupom sa dajú dosiahnuť veľké veci.

Ďakujem veľmi pekne za rozhovor, budeme ťa sledovať a držať ti palce Laura!

Ďakujem aj ja.