Rozhovor s Dianou Michálkovou o jej pôsobení v reprezentácii, ale aj v rakúskom Stockerau.

20.03.2021

Dnes som si na rozhovor prizval malackú odchovankyňu, pravidelnú juniorskú reprezentantku Slovenska a hráčku rakúskeho Stockerau, Dianu Michálkovú. Dida vyrastala v hádzanárskych Malackách no pozrela sa aj do Stupavy či Českej republiky kde hrávala za Nové Veselí.

Ahoj Dida, ako sa máš a ako ide škola?

Ahoj , mám sa super . So školou pokračujem stále dištančnou formou a aj keď to má svoje nevýhody vzhľadom na to že mám veľa praktických predmetov a nie je to to isté ako keby som v škole , no viem na tom nájsť aj veľa pozitívneho 🙂

Dida ty hrávaš momentálne za rakúske UHC Stockerau, ako sa vám darí v lige a obmedzila vás nejako pandémia?

Áno, momentálne pôsobím v UHC Stockerau. Pred začiatkom sezóny sme si stanovili naše ciele , ktoré chceme tento rok dosiahnuť . Od samého začiatku sme na nich pracovali a musím povedať, že sa nám ich darí napĺňať s čím sme spokojní . Rakúske obmedzenia našťastie neovplyvnili vývoj najvyššej súťaže nejako zásadne . Určite sú tam zmeny oproti predošlým rokom ale pokiaľ nám dovoľujú hrať a trénovať nemôžme sa na nič sťažovať .

Ako sa ti páči v klube a ako si si zvykla na nové prostredie a prevažne nemecky hovoriace spoluhráčky?

V klube som nadmieru spokojná , s dievčatami sme si naozaj sadli či už na ihrisku alebo mimo neho , z čoho som bola popravde zo začiatku veľmi prekvapená . Určite máme občas nedorozumenia kvôli jazykovej bariére, ale s tým sa musí počítať . Nemčina nepatrí medzi moje obľúbené jazyky, ale už to pre mňa nie je také hrozné keď sa to vyskytuje na dennej báze. Avšak stále si ešte zvykám .

Koľko krát do týždňa trénuješ a ako to máš s tréningami? Stockerau je asi hodinu a pol od Malaciek dochádzaš denne na tréningy?

Trénujeme 4x do týždňa plus zápasy počas víkendu . Zo začiatku som dochádzala každý deň no bolo to naozaj vyčerpávajúce stále cestovať. Klub mi vyšiel v ústrety a zabezpečil mi ubytovanie v hoteli, ktorý je asi 5 minút od haly a ostávam tam počas celého týždňa.

Tipujem, že trénuješ veľa aj individuálne, čo by si odkázala našej mládeži, aby si ich motivovala k trénovaniu?

No čo sa individuálnych tréningov týka vždy by sa to dalo zlepšiť samozrejme 😄v hale máme možnosť chodiť do posilňovne a vo voľnom čase si chodím zabehať ak sa dá . Mládeži by som odkázala, aby sa touto situáciou nedali odradiť a nevykašlali sa na hádzanú a ďalej na sebe pracovali . Ono to raz všetko skončí a budeme môcť robiť znovu naplno to čo nás baví.

Minulý rok si hrávala v českom DHC Veselí, aká bola tvoja motivácia pozrieť sa do Rakúska ak to nie je tajomstvom?

Nie je tajomstvom, že veľa hráčok z Veselí sa rozhodlo skončiť, alebo sa vrátiť do materinských klubov . Toto dosť narušilo štruktúry klubu a nedalo sa s tým už nič robiť . Počas pôsobenia vo Veselí sme mávali prípravné stretnutia so Stockerau takže dalo by sa povedať že vedeli o tejto situácii. Následne ma oslovili, či by som nemala záujem prestúpiť na ďalšiu sezónou k ním . Vždy som si chcela skúsiť aj inú hádzanú ako je v ČR alebo SR . Ponuku som nakoniec prijala a neľutujem. 🙂

Ty si vlastne vždy bola pravidelnou účastníčkou aj reprezentačných zrazov, aký to je pocit, aktívne sa zúčastňovať na reprezentácii krajiny?

Je to super pocit a aj česť byť vo výbere tých najlepších , no nesie to aj veľkú zodpovednosť.

Máš nejaký vysnívaný klub, alebo nejaký cieľ čo by si v hádzanej ešte chcela dosiahnuť?

Budú so mnou možno súhlasiť viacerí keď poviem, že pre každého hádzanára je veľkým snom si raz zahrať Ligu majstrov . Určite by som sa chcela v budúcnosti pozrieť ďalej do zahraničia no ešte stále mám na čom pracovať .

Držíme ti palce Dida a ďakujeme za rozhovor. Budeme ťa naďalej sledovať a dúfame, že ťa čoskoro uvidíme v ženskej reprezentácii a ako si aj spomínala na palubovke v nejakom zápase ligy majstrov.

Ďakujem aj ja.