Rozhovor : Laura Walterová

28.09.2022

Ahoj Laura, ako sa máš ?

Ahoj, mám sa dobre .Som trochu vyčerpaná , ale spokojná.

Podobne takto pred rokom sme zhodnotili tvoje, leto, ktoré si popisovala ako veľmi náročné a vyčerpávajúce, dalo by sa tak definovať aj teraz? A ak áno, vieš nám priblížiť tvoj hádzanársky program za posledné týždne?

Tak keby si niekto predstavil leto v mojom veku, tak by si určite predstavil oddych a relax. Toto ,aj minulé leto bolo niečo iné , keďže sa mládežnícke šampionáty konajú práve v tomto období.

Reprezentačné zrazy boli od apríla až po štart Majstrovstiev sveta v hlavnom meste Severného Macedónska v Skopje .Súčasťou boli aj prípravné zápasy proti Rakúsku a proti Egyptu (zápasy s Egyptom som bohužiaľ neabsolvovala pretože som ochorela). Po majstrovstvách som si konečne mohla chvíľu vydýchnuť a zrelaxovať. Keď mám ale porovnať prípravu na ME v minulom roku a prípravu na MS v tomto roku , tak podľa mňa to bolo v minulom roku náročnejšie.

Nedávno ako, si už spomenula, si sa vrátila z MS Kadetiek, kde si sa stala aj jednou z top strelkýň turnaja a zároveň si sa stala aj jednou z najefektívnejších strelkýň šampionátu, aký je to pocit, keď sa ti takto individuálne darí v národnom drese?

Pocit je to výborný. Darilo sa mi strelecky vo viacerých zápasoch , no nie vždy to bolo ideálne a dali sa situácie vyriešiť aj lepšie. O tom je ale šport. Napriek tomu byť najlepšou strelkyňou so 40 gólmi v národnom mužstve a so 73% úspešnosťou je podľa mňa slušné vystúpenie. Napriek tomu to bolo dosť náročné keďže som odohrala zo siedmych zápasov takmer šesť bez striedania ,pretože pred MS sa zranilo ľavé krídlo, s ktorým som sa mala striedať.

Čo je tvojím hnacím motorom na takto náročných turnajoch či už fyzicky alebo psychicky, máš niečo na čo myslíš, keď je to najťažšie?

Vždy chcem odovzdať na ihrisku maximum a štve ma , keď sa veci niekedy nedaria. Snažím sa ale myslieť pozitívne a toto premietnuť aj do výkonu na ihrisku.

Máš nejaké reprezentačné ambície, ktoré by si si chcela naplniť, nejaké umiestnenie na MS Žien alebo pod. ?

V prvom rade musí slúžiť zdravie , aby som mohla podávať spoľahlivé výkony na klubovej úrovni. Pozvánka do "repre" je potom čerešničkou na torte a ja som vždy hrdá na to , že môžem reprezentovať Slovensko a pripravená podať čo najlepší výkon..

Nemôžeme si nevšimnúť, že vynikáš a si veľkým talentom, preto sa tu ponúka aj otázka, či už sa ti na stole objavili nejaké profesionálne ponuky zo ženských tímov? Ak áno máš nejaký vysnívaný klub v ktorom by si si chcela zahrať?

Ďakujem. Dostala som nejaké ponuky. Rozhodovanie nebolo ľahké. Aj s ohľadom na školu budem v tejto sezóne na hosťovaní v Tatrane Stupava hrať ženskú nadnárodnú MOL ligu a za materský klub Strojár Malacky budem hrávať za staršie dorastenky najvyššiu dorasteneckú ligu. Konkrétny vysnívaný klub nemám. Dôležité je, aby som bola zdravá a mohla hrávať hádzanú na najvyššej úrovni. Rada by som si v budúcnosti vyskúšala aj zahraničnú hádzanú.

Ďakujem, veľmi pekne za rozhovor Laura, všetci ti držíme palce nech sa darí ešte viac.


Autor : Ján Janoštiak