Posily v mužskom tíme Záhorákov!

17.09.2021

Ako to už býva zvykom pred sezónou každý klub hľadá posily na zocelenie kádru a ani Záhoráci neboli výnimkou. V letnom období sa do klubu podarilo prizvať až troch hráčov, Maroša Vojáčka, Samuela Valenta a Reného Ofčaroviča. Dovoľte mi, aby som Vám ich v krátkosti predstavil.

Maroš Vojáček je odchovancom MŠK Považská Bystrica, patrí medzi skúsenejších hráčov v našom kádri a doplní tak hádzanárske vedomosti medzi mladými hráčmi. Maroš začal ako odchovanec už v spomínanej Považskej Bystrici, kde sa postupne prepracoval cez Mužov "B" až do prvého družstva. Avšak tam sa mu už nedostalo až toľkých vytúžených šancí si zahrať a preto aj kývol na ponuku z Bojníc kde nakoniec zakotvil na dve sezóny v prvej lige. Neskôr sa Marošovi privodilo pracovné zranenie, keď mu zvuková technika prepolia píšťalu v roku 2011. "Musel som sa nanovo učiť chodiť, výplň kosti mi tvorí titánová tyč. Od doktorov mi bolo povedané, že s hádzanou je nadobro koniec" uviedol Maroš. Po tomto úraze sa samozrejme Maroš hádzanársky odmlčal a návrat zahájil až vo Vajnoroch kde odohral necelé 2 sezóny. S malými prestávkami sa píše rok 2020 a vieme ako to celé dopadlo "Odohrali sme bohužiaľ len 5 zápasov a potom 1. ligu ukončili" poznamenal Maroš. "K Záhorákom som sa dostal teda hlavne vďaka mojej priateľke Maťke, ktorú Rudo Draškovič oslovil do Stupavy k ženám. Ozval som sa mu, zavolal si ma na tréning, aby ma preklepol a odvtedy si užívam s vami. V novom družstve sa mi páči, cítim sa tu dobre. Užívam si hádzanú, ale hlavne dúfam, že sa rýchlo dostanem do tempa a budem prínosom" dodal na záver Maroš.

Samuel Valent vyrastal od mladého veku vo Francúzskom meste Dunkerque kde aj hrával do svojich trinástich rokov. Po príchode na Slovensko začal hrávať za Topoľčany kde sa vypracoval z dorasteneckých kategórií až do mužského extraligového tímu. V Topoľčanoch zažil vynikajúce sezóny. V poslednom ročníku extraligy bol v najlepšej dvadsiatke strelcov a to len vo veku 19 rokov. Samo má teraz 20, ale aj napriek jeho nízkemu veku má veľa skúsenosti aj s medzinárodnou hádzanou vďaka reprezentačným zrazom. "Samo bol pred sezónou žiadaný hráč. Zaujímalo sa o neho viacero klubov preto sme veľmi radi, že si zvolil našu organizáciu" - Rudolf Draškovič (športový riaditeľ Záhorákov). Cestu na Záhorie si Samuel zvolil aj kvôli štúdiu, pretože bude čoskoro študovať na FTVŠ UK - (Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského). "Aj vzhľadom na tento fakt u nás Samo určite dostane šancu trénovať mládež" - dodal Draškovič. Samuel bude teda určite jedným z hlavných lídrov "A" tímu a my mu držíme palce taktiež!


René Ofčarovič, Malačan, ktorý dlhé roky pôsobil v rakúskych kluboch sa vracia "domov". Ako posledný sa k nám do klubu pripojil bývalý brankár rakúskeho Gansendorfu, ktorého nebude zrejme treba nejak extra dlho predstavovať. Ak by sa však dali skúsenosti vyvážiť zlatom tak "Ošty" (ako ho spoluhráči často prezývajú) ich má toľko, že by nám zrejme nestačila ani rezerva Národnej banky Slovenska. René patrí medzi víťazné typy hráčov a my ako fanúšikovia sa určite máme na čo tešiť. Vedenie klubu taktiež verí, že René bude dobrým školiteľom pre našich mladších brankárov. Víťazná mentalita a jeho zápal pre hru zaručili fakt, že sa medzi mladými chalanmi zabýval veľmi rýchlo. Dlhých 15 sezón v rakúskych kluboch Renému zanechali množstvo skúseností. Preto aj vedenie, ale aj spoluhráči vedia, že za sebou budú mať skúseného brankára, ktorý ich podrží v rozhodujúcich situáciách.

Veríme, že sa chalanom u nás v klube bude páčiť a vy nám určite nezabudnite zanechať komentár alebo správu o kom máme písať nabudúce!


Autor : Ján Janoštiak