Pomoc rodine z Ukrajiny!

03.03.2022

Strojár Malacky a Záhoráci Stupava/Malacky sa rozhodli, že podporia Ukrajinu a Ukrajincov, ktorí prichádzajú na Slovensko.

Momentálne títo ľudia potrebujú našu pomoc viac ako kedykoľvek predtým. Strojár Malacky a Záhoráci preto v sobotu 5.3. a v nedeľu 6.3.2022 na zápase extraligy Záhoráci - Bojnice a na zápasoch 1. ligy mužov spolu so Štartom Malacky uskutočnili verejnú finančnú zbierku. Vyzbierané peniaze idú Ukrajinskej rodine v Malackách, ktorá potrebuje našu pomoc, hlavne finančnú. Všetky výťažky z bufetu, ale aj zo vstupného taktiež poputujú na pomoc tejto rodine. Prišli na Záhorie, do Malaciek a našli tu útočisko pred vojnou. Účasťou na víkendových zápasoch sme dokázali fakt, že na Záhorí žijú dobrí ľudia, ktorí vždy radi pomôžu.

"Pochádzajú z mesta Vinnitsa. Ruslana má 24 rokov a Karina ma 22 rokov. Majú so sebou deti, ale neviem, ktoré ktorej patrí. Majú dve dievčatká, obe majú 3 roky a volajú sa Malvina a Dominika. Chlapček má 5 rokov a volá sa Majkl. Ich mesto tiež bombardovali a zbombardovali aj dom Karininej sestry. Nechceli cestovať na Slovensko, lebo sa báli, že im rozstrieľajú auto, pretože pri ich meste rusi strieľali na auto a usmrtili celú rodinu. Manželia ich presvedčili, aby s deťmi odišli. Odviezli ich na hranice a vrátili sa. Cestovali dlhé 2 dni a na hraniciach čakali 12 hodín. Na hraniciach sa taktiež dostali do autobusu a ten ich odviezol do Bratislavy. Vedeli kam idú, lebo v Malackách žije a pracuje zubár z ich mesta, s ktorým sa poznajú, viem len že sa volá Andrej. On im zabezpečil bývanie a prevoz z Bratislavy. Ruslana má za manžela Karininho brata, takže sú švagriné. Manžel Ruslany má 27 rokov a manžel Kariny má 29 rokov. Prišli na Slovensko v nedeľu večer a boli prekvapené, koľko ľudí pomáha. Oni tiež pomáhajú, momentálne u nich doma na Ukrajine majú 12 ľudí zo zničených oblastí. Ich rodičia taktiež ostali na Ukrajine pomáhať." - Dušana Mikulčákova.

Rodina Mikulčáková je tejto ukrajinskej rodine nablízku a pomáhajú im od ich príchodu. Aj na základe ich iniciatívy sa nám podarilo zorganizovať táto zbierka. Vyzbieraná suma 900 eur poputuje na rozbeh a fungovanie tejto rodiny, ktorá sa ocitla v najťažšej situácii v ich živote.

Ak by ste však chceli pomôcť aj dodatočne tejto rodine obráťte sa na info@handballmalacky.sk a my vás nasmerujeme správnym smerom. Pripájame taktiež ďalšie organizácie, ktoré pomáhajú Ukrajincom utekajúcim pred vojnou.

clovekvohrozeni.sk

redcross.sk/ukrajina/

pomocpreukrajinu.sk