Modra "B" - Malacky

05.10.2020

Tento víkend vycestovali Malačania "za kopec" do Modry, kde ich čakal vyrovnaný súper s ambíciami na vrchnú polovicu tabuľky. Náš celok zažil svoj prvý zápas od reštartu, ktorý bol bohužiaľ bez divákov, vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom. Ambície po poslednom kole, kde naši muži zdolali mestských rivalov, sú vysoké a tak nastúpili aj do tohoto zápasu. 

Po odpískaní úvodného dejstva všetko nasvedčovalo tomu, že sa bude hrať pekná a vyrovnaná hádzaná. Už v úvodných siedmych minútach sa podarilo nášmu tímu vytvoriť si aspoň minimálny 3 gólový náskok. V prvom polčase sme mohli vidieť pekné individuálne výkony a rýchlu hádzanú od oboch tímov. Hra sa prelínala gól po góle dlhých 10 minút, kým domáci nechytili druhý dych a nedotiahli sa na nerozhodný výsledok 10:10 v 24. minúte. Našim mužov však koniec vyšiel o niečo lepšie ako domácim a 4 rýchle góly ku koncu polčasu zaistili polčasový výsledok v prospech našich chlapcov a to 12:16. Do kabín tak mohli ísť spokojnejší naši muži, aj napriek nie úplne jednoznačnému výkonu. 

Začiatok druhého polčasu však jednoznačne patril domácim, ktorí zobrali osud zápasu do svojich rúk. Naši muži po niekoľkých nevydarených akciách a útočnom trápení, stratili tesné vedenie a tak dokázali Modrania do 19. minúty stiahnuť vedenie našich chlapcov len na 1 gól a to 20:21. Individuálne v tejto tesnej situácii zažiaril Jakub Krajčír, ktorý strhol tento veľmi nepriaznivý smer zápasu v prospech malačanov. Vstrelil do siete súpera celkovo 11 gólov z toho 7 v druhom polčase. Po dobre predvedenej obrane a neomylnej streľbe k záveru, sa zápas už odvíjal len v tempe našich mužov. Po 4 gólovej kanonáde znovu k záveru polčasu bol výsledok už len kozmeticky upravený a to na 9 gólový náskok Malaciek a to 25:34.Naši muži si tak po 5 zápasoch pripísali 7 bodov z možných 10 a tento víkend ich čaká zaslúžená pauza.

Ďakujeme, že vyjadrujete podporu Strojáru Malacky aj v týchto ťažkých týždňoch.Veríme sa, že sa znovu čoskoro uvidíme v halách po celom Slovensku.