Malackí mini-hádzanári brilantne na turnaji v Stupave

19.10.2023

14. októbra2023 sa v Stupave uskutočnil mini-hádzanársky turnaj Tatran Ligy, kde sa tímy mladých hádzanárov stretli vo vášnivých súbojoch. Malackí hádzanári priniesli na tento turnaj dve kategórie (3 tímy) a odniesli si výborné výsledky.

Staršia kategória mini hádzanej, zahŕňajúca ročníky narodenia 2013/2014, bola reprezentovaná dvoma družstvami. Prvé z nich, oranžoví hráči, predviedli úžasný výkon. Počas celého turnaja neprehrali ani jeden zápas v skupine. Zo štyroch zápasov zaznamenali tri víťazstvá a jednu remízu, čím si zabezpečili postup do finále. Avšak v záverečnom stretnutí nemali šťastie na české družstvo a skončili na druhom mieste, no môžu byť hrdí na svoje striebro.

Druhé družstvo v žltej zostave zaznamenalo v skupine dve víťazstvá a dve prehry. Ich bojovný duch a neochvejná snaha v záverečnom súboji o 7. miesto ich priviedli k víťazstvu nad družstvom Stupavy C, čím si zabezpečili 7. pozíciu v celkovom hodnotení.

Mladšia kategória mini hádzanej (ročníky narodenia 2015/2016) bola tentoraz reprezentovaná iba jedným družstvom, no ich výkon nezostal nepovšimnutý. Svedomito sa prebojovali cez súťaž, získali prvé miesto a okovali si krk zlatými medailami.

Tento turnaj nebol iba o výsledkoch, ale predovšetkým o vášni, zábave a tímovej spolupráci. Malackí mini-hádzanári sa neváhali postaviť svojim súperom tvárou v tvár, a bez ohľadu na výsledky, každý z nich odovzdal svoje najlepšie úsilie. Deti si zahrali so srdcom a radosťou.

Všetci účastníci turnaja, nielen naši hádzanári, si odniesli nezabudnuteľné spomienky a zážitky. Gratulujeme všetkým hráčom za ich vynikajúci výkon a tešíme sa na ďalšie súťaže a úspechy, ktoré prinesie budúcnosť. Hádzaná je nielen športom, ale aj príležitosťou na rast, spoluprácu