JÚL so Strojárom

05.08.2022

Turnaj v Koperi

Júl so Strojárom sme odštartovali na medzinárodnom turnaji v Koperi (Slovinsko). Na turnaji sa nám zúčastnili tímy starších žiakov a žiačok a tím mladších dorasteniek. Slnečné Slovinsko bolo podľa slov viacerých trénerov hlavne za odmenu, ale spoločnému družstvu ml. dorasteniek Strojáru Malacky a ŠKH Rohožník sa podarilo vybojovať aj pekné druhé miesto, ktoré sa medzi silnou konkurenciou cení.

Tomáš Stachovič tréner starších žiakov hodnotí turnaj takto : "Po vrchole sezóny MSR v Trebišove kde sme obsadili v kategórii st. Žiaci pekné celkové 6. Miesto sme sa zúčastnili turnaja v slovinskom Koperi. Turnaj bol odmenou za vydarenú sezónu a hoci sme do každého zápasu nastupovali s odhodlaním vyhrať, cieľom bola najme zábava a aby si každý zahral. Chlapci sa už v tomto zložení nestretnú nakoľko prechádzajú do mladšieho dorastu Záhorákov, kde vytvoria družstvo s rovesníkmi zo Stupavy."

Patrik Walter tréner starších žiačok hodnotí turnaj takto : "Na turnaj v Koperi sme išli dá sa povedať za odmenu za "odmakanú! sezónu a bola to pre nás zároveň rozlúčka za týmto rokom. Išli sme si turnaj hlavne užiť a pokúsiť sa uhrať nejaké dobré výsledky. Mali sme možnosť si zahrať so súpermi zo Slovinska, Francúzska, Dánska, Rakúska, Česka a Belgicka. Turnaj sa pre nás začal veľmi smolne, keď sme s Rakúskym Sportunion Loeben prehrali najtesnejším rozdielom 14:15 po napínavom zápase a po nervóznom závere zapríčineným kontroverznými rozhodnutiami rozhodcov, ale taký je šport. Nakoniec sa ukázalo, že tento zápas nám po hernej stránke vyšiel najlepšie zo všetkých. Ďalšie dni sme totižto prehrali s tímami z Vršovíc (CZE) a Jardan Kozina (SLO) celkom jednoznačne aj keď súperi boli hrateľní. Na "dovolenke" niektoré naše hráčky zastihli zdravotné problémy zrejme spôsobené vyčerpaním a obrovskými horúčavami, ktoré nás sprevádzali celým turnajom. Každý deň nám vypadla jedna hráčka ale našťastie to nebolo nič vážne ani v jednom prípade. Aj napriek týmto ťažkostiam sme sa dokázali psychicky vzchopiť a v 35°C sme dokázali na vonkajšom ihrisku poraziť francúzsky HC Marckolsheim po bojovnom výkone 13:9 a aj my sme sa teda dočkali radosti z víťazstva. Posledný zápas v skupine sme si zmerali sily s dánskym FFI, ktorý suverénne vyhral skupinu a tak isto porazil aj nás, ale výkonom sme určite nesklamali. Zápas o umiestnenie sme mali odohrať s belgickým Sporting Pelt ale nakoľko ani jeden z tímov nemal záujem odohrať toto stretnutie kvôli komplikovanej doprave domov, tak sme sa nakoniec spolu umiestnili na delenom deviatom mieste. Atmosféra v tíme bola celý čas v dovolenkovom duchu a celkovo sme si tento turnaj veľmi užili, bol to výborný zážitok pre dievčatá a veľmi pekné ukončenie sezóny. Dievčatám chcem za našu trénerskú dvojicu poďakovať za prístup, bojovnosť a tak isto výbornú náladu na turnaji a za celú odmakanú sezónu."


Hádzanársky Kemp

Ako už býva zvykom prvý a druhý týždeň taktiež patrí hádzanárskemu kempu, ktorý sa teší veľkej účasti. Deti si na kempe 2x za deň zatrénovali z toho 1x bola hádzaná a 1x gymnastika alebo plávanie. Okrem tréningov sa deti v stredu mohli okúpať na kúpalisku alebo hľadať spoločne poklad. V piatok deti čakala spoločná opekačka a ukončenie kempu. Kemp aj tento rok hostili skúsení gymnastickí, hádzanárski a plaveckí tréneri/trénerky a tak deťom pomohli aj v zdravom fyzickom rozvoji. Kemp sa uskutočnil v dvoch turnusoch a tak sa zábava a pohyb ušiel každému.


Plážová hádzaná

V predposlednom víkende v mesiaci nás už tradične čakala aj plážová hádzaná v Malackách. Celý víkend sprevádzali tímy z viacerých miest slnečné lúče a tak o dobré počasie nebola núdza. V piatok si proti sebe zahrali kategórie do U15 rokov a v sobotu/nedeľu odohrali mužské a ženské tímy zase svoje kategórie. V sobotu nás už tradične čakala turnajová after-párty, ktorá zožala úspech a veríme, že ju budeme ešte zlepšovať a budúci rok prekonáme tento. Víťazkami turnaja žien sa stala Výmena a víťazmi mužskej časti sa stal tím z Malaciek "96". Tešíme sa na vás o rok!

Organizátori turnaja : "Ďakujeme všetkým za pomoc s prípravami turnaju a taktiež ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili či už na kúpalisku alebo nás prišli podporiť do zámockého parku. Veľmi si vážime podporu od vedúcich tímov, alebo priamo od hráčov. Turnaj sa vydaril na výbornú aj vďaka super ľuďom a perfektnému počasiu. Bez vás, by to nemalo zmysel ĎAKUJEME"