Historicky prvé mestské derby

27.09.2020

Prvý víkendový deň nám priniesol domáci zápas našich mužov proti novovzniknutému tímu a mestskému rivalovi Štartu Malacky. Dlho očakávaný zápas bol plný napätia a nervozity. Novovzniknutý Štart Malacky pod vedením trénera Mariána Rummela a Strojár Malacky pod vedením Paľa Stachoviča sa tak stretli vo včerajšom derby v hale Malina na tento historický moment.

Už od začiatku bolo na ihrisku cítiť napätie, avšak do zápasu lepšie vstúpili naši muži, ktorí už po úvodnej 10 minútovke viedli o 6 gólov. Vynikajúci brankársky výkon v úvode stretnutia, ale aj v celom prvom polčas predviedol Marek Kuklovský, ktorý spôsobil hráčom štartu veľké problémy. Premeniť čo i len sedem metrový hod bolo pre hráčov Štartu náročné. Celý prvý polčas sa tak odvíjal v podaní nášho celku a zápas vyzeral, že je rozhodnutý aj vďaka už spomínanému výbornému výkonu Mareka Kuklovského. Do šatní sa išlo za výsledku 16:9 pre náš tím. Rozdiel triedy na polčasový výsledok naznačoval celkom jednoznačný priebeh.

Štart vstúpil do druhého polčasu výborne, naši chalani sa prispôsobili pomalej hernej stratégii a tak súper dostal to čo potreboval. Už za 8 minút v druhom polčase sa Štartu podarilo stiahnuť náskok našich mužov iba na 3 góly. Aj napriek nátlaku súpera počas celého druhého polčasu sa naši mladí muži nenechali rozhodiť a výsledok nenechali na náhodu. Minimálne 2. gólový náskok tam bol počas celej druhej polovice. Až k záveru sa dostali hostia na "koňa", avšak v 58. minúte po treťom dvojminútovom treste musel ihrisko opustiť hráč s číslom 15 David Stachovič a tak na poslednú dvojminútovku oslabil svoj tím. Aj napriek oslabeniu sa podarilo Štartu prvý krát od začiatku zápasu vyrovnať stav stretnutia. Naši muži však nasledujúci útok premenili a v obrane si s útokom Štartu poradil profesorsky Patrik Walter, ktorý vypichol loptu a dokázal sa utrhnúť do protiútoku. Štartu nič neostávalo a museli faulovať aj za cenu červenej karty číslo 2. a tak sa aj stalo. Martin Sedláček opúšťa ihrisko po nedovolenom a zbytočne nebezpečnom zákroku, píska sa sedem metrový hod. Výsledok zápasu je spečatený a na 7m hod sa nachystal hráč zápasu Marek Kuklovský, brankár mužov, ktorý s prehľadom premenil. Výsledok zápasu po šesťdesiatich minútach je 27:25 pre Strojár Malacky.

Ďakujeme fanúšikom za podporu, vzhľadom na situáciu aká teraz vládne, ale prosíme, aby ste dávali pozor na dodržiavanie pravidiel a predpisov. Pre rapídny nárast prípadov ochorenia COVID-19 sa obávame, aby sa zápasy nehrali úplne bez divákov. Bola by veľká škoda kebyže prídeme o vynikajúcu atmosféru, ktorú pre nás pripravujete v domácom prostredí každý zápas. Preto ešte raz prosíme o zodpovedné dodržiavanie predpisov a dúfame, že sa vidíme na ďalšom domácom zápase.