Domáci duel s Modrou sme zvládli, po repre prestávke nás čaká Prešov

31.10.2023

Naši muži HC Záhoráci Stupava/Malacky po výhre v Martine dokázali naplno bodovať aj na domácej palubovke v Stupave s Modrou. Po deviatich kolách Niké Handball extraligy majú z ôsmich duelov na svojom konte už 11 bodov, čo je o bod viac ako za celú základnú čas v uplynulej sezóne.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – Slovan Modra 37:32 (16:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Rybár, Maslić – Frýbert, T. Baláž, Burnazović 3, Valachovič 1, Vasović 4/1, Tóth, Žunić 3, Kovács 8, Konečný 5, Prevaj 1, Kurka 3, Blašković 4, Grich 4, T. Ferenčík 1, tréner Bojan Ćirić, vedúci mužstva Branko Grich.

Zápas začali obe mužstvá nervózne, s množstvom chýb a vylúčení, keď už v 7. minúte rozhodcovia udelili štyri dvojminútové tresty, po dva na oboch stranách. Lepšie sa tomu prispôsobili hostia a po vyrovnanom priebehu štyrmi gólmi v sérii odskočili v 11. minúte na vedenie 8:4. To donútilo trénera Bojana Ćirića zobrať si oddychový čas. Ten tímu pomohol a za necelé štyri minúty bolo vyrovnané, na čo pre zmenu reagoval hosťujúci tréner Miroslav Ochaba. Od tohto momentu boli síce až do samého záveru prvej časti vo vedení hostia, ale ani raz nie viac ako o dva góly. Hostia sa 5 sekúnd pred polčasovou sirénou dostal ido vedenia, ale Žunić stihol ešte do prestávky z polovice ihriska vyrovnať na polčasových 16:16.

Nám vyšiel veľmi dobre úvod druhej časti. Divákov potešila hneď prvá akcia v podaní dvojice Valachovič-Prevaj, ktorá skončila gólom. To nás naštartovalo a rýchlo sme sa dostali do vedenia o tri góly. V nasledujúcich minútach sa bojovalo o každý gól a domáci si udržiavali tesný náskok. Postupne sa nám darilo čoraz viac využívať chyby Modry a navýšili sme náskok v polovici druhej časti na päť gólov. Hostia sa však nevzdali, pridali sa chyby aj na našej strane a 8 minút pred koncom sme viedli iba o jediný gól 30:29. Potom sa však presadil Grich, následne aj Blašković a Kovács a 6 minút pred koncom sme sa dostali Záhoráci do komfortného vedenia o štyri góly. Keď k tomu pridal niekoľko dobrých zákrokov Rybár, vedenie si chlapci už nenechali ujsť a po výsledku 37:32 sme si pripísali dôležité dva body.

Najbližšie sa predstavíme u vicemajstra v Prešove v nedeľu 12. novembra o 13.00 h.