Dianie v klube počas pandémie a výzva! 

10.04.2021

Po jednoznačnej ankete a odhlasovaní, že rozhovorov bolo v poslednom čase priveľa. Som sa rozhodol teda pre vás pripraviť krátky prehľad o situácii v klube, na čom sa pracuje a ako klub funguje. Na záver som pripravil krátku výzvu pre každého hádzanára/hádzanárku ktorý/á by sa chcel/a zapojiť (ČÍTAJTE DO KONCA).

Ako všetci vieme pandemická situácia nám zrušila zápasy všetkých kategórii. Aj napriek tomuto nepriaznivému osudu, ktorý nás túto sezónu postihol sa naši tréneri rozhodli, že nechcú prestať trénovať. Pokiaľ to bolo možné trénovalo sa po skupinkách a neskôr klub pripravil individuálne tréningové plány pre najmenších, ktoré aj teraz môžete nájsť na našej stránke. Najstarší hráči klubu sa poväčšine venovali individuálnym tréningom a niektoré kategórie žiactva mali dokonca tréningy online. Kto by to bol kedy povedal, že športovať sa bude cez internet, že? Klub si s veľkým množstvom času dokázal poradiť efektívne, začal pripravovať projekty, ktoré výrazne pomôžu klubu v nasledujúcich sezónach.

Medzi jeden z najväčších projektov určite patrí výstavba športovej haly, kde sa klub snaží pomôcť pri organizácií, ale aj realizácii projektu. Jeden z ďalších projektov je posilňovňa v Maline, ktorá by mala vyrásť na mieste starého bufetu pri tribúne. Bude to skvelé využitie priestoru a klubu to určite pomôže v tréningových procesoch.

Počas sviatkov a začiatkom nového roka sa začalo aktívne pracovať aj na novom webe, web uzrel svetlo sveta nedávno a tak verím, že väčšina z vás už naše úsilie aj v tomto odvetví zachytila. Snažili sme sa zakomponovať do webu všetko čo najjednoduchšie a najprehľadnejšie avšak takáto práca nie je takmer nikdy hotová na 100% a vždy je čo zlepšiť. Spolu s novým webom mi dal klub opäť príležitosť vniesť hádzanárskeho ducha do našich sociálnych sietí. Začal som zháňať hostí na rozhovory, ktorých je stále celkom veľa a oslovovať budeme aj ďalších. Okrem iného sa nám podarilo zozbierať veľké množstvo fotiek a videí, ktoré plánujeme uverejňovať na našom webe, ale aj na našich sociálnych sieťach. Ďalšou takou mini udalosťou určite je, že sa nám podarilo vyzdobiť našu klubovú dodávku, ktorá nás teraz bude na cestách reprezentovať všade kam s nami pôjde. Za zmienku určite stojí aj fakt, že nálada v klube sa začína zlepšovať a pravdepodobne sa budeme môcť čoskoro vrátiť k tréningom aspoň v nejakom obmedzenom režime. Niektorí muži už dostali príležitosti aj v extraligových tímoch ako je HKM Šaľa a Nové Zámky kde sa aktívne prezentujú či na tréningoch alebo zápasoch.

Na záver by som chcel vyzvať všetkých hádzanárov a hádzanárky, aby nám natočili alebo aspoň poslali nejaké krátke video ako trénovali, pár slov prečo vám hádzaná chýbala a čo vám najviac chýbalo na hádzanej a my urobíme video kde vás všetkých zakomponujeme a dodáme vám ešte nejakú tu silu aby ste sa všetci navzájom namotivovali. Ak by sa nám nepodarilo získať dostatočný počet videí tak z toho bohužiaľ nič nebude, ale práve si myslím, že toto by mohla byť dobrá príležitosť ako nezabudnúť na tieto ťažké športové časy nielen v Malackách, ale celosvetovo a vždy si to pustiť keď vám bude chýbať motivácia trénovať. Neberte to nijak vážne a nebojte sa toho :)

Videá môžete zasielať na

Whatsapp : 0944744536

EMAIL (CEZ DRIVE) : handball.malackyyou@gmail.com

Vypracoval a uverejnil : Ján Janoštiak