Boris Sivák o situácii v klube

13.10.2020


Ahoj Boris, chcel by som týmito otázkami rovno zareagovať na nedávne udalosti. Nebude to ľahké pre šport a asi každý športovec sa pýta čo ďalej?

Myslíš si, že rozhodnutia pandemickej komisie ohľadom športu sú správne?

"Žial opakuje sa to čo bolo pri 1 vlne, športoviská nám zavreli a my športovci sme vo veľkej neistote, čo ďalej. Už pri prvej vlne to malo pre šport zlé následky, ktoré kluby ako tak ustáli, pri terajšom zavretí to môže mať oveľa horšie následky, ak to bude trvať dlhšie ako 2-3 týždne tak si myslím, že to viacero klubov neustojí. Štát sa športovcom a klubom žial otočil chrbtom, čo je veľmi smutné, ale musím poďakovať, že úplný iný názor zdieľa primátor mesta Malacky p.Říha, ktorý nás podporuje za čo sme mu vďační."

Ako budú prebiehať tréningové procesy vzhľadom na obmedzenia zhromažďovania sa?

"Stále sme nedali rozhodujúce stanovisko čo bude ďalej, ešte veríme resp. čakáme na oficiálne stanovisko RUVZ a podľa toho sa zariadime čo ďalej, ale vyzerá to že tréningy budú dočasné zavreté. Hráčom budú pripravené individuálne tréningy zamerané predovšetkým na kondíciu-udržiavací režim."

Bol klub na prerušenie všetkých súťaží pripravený?

"Človek to už tak trochu čakal vzľadom nato, že pozitívnych bolo v krátkom období rapídne veľa.

Osobne si myslím (dúfam), že nám bude umožnené aspoň trénovať, keď chodia deti 2 stupňa do školy tak nevidím rozdiel prečo by nemohli chodiť na tréning. Dúfam, že rozhodne zdravý rozum."

Hádzanári Strojáru odštartovali túto sezónu pomerne dobre, máš pre hráčov a hráčky Strojáru nejaký povzbudzujúci odkaz?

"Veľmi nás teší v klube, že historicky sa nám podarilo prihlásiť dievčatá Strojára do najvyššej celoslovenskej súťaží, musím skonštatovať, že dievčatá, ktoré to nemajú jednoduché pretože hrajú o 1 vekovú kategóriu vyššie, hrajú túto ligu veľmi dôstojne. Nie je jednoduché hrať s o 2 roky staršími dievčatami, ale ak dievčatá vydržia 1-2.roky potom to bude pre nich oveľa jednoduchšie a prinesie to možno aj nejaké ovocie. Podstatné je aby zostali pokope a tvrdo na sebe pracovali, každý si je strojca svojho štastia. Zopár dievčat dostalo aj pozvánku do Talent programu ( predkadetská reprezentácia Slovenska).

Čo sa týka mužov tak to je presný príklad terajších dievčat, tiež sme prihlásili dorastencov do mužov. Predchádzajúca sezóna bola taká "oťukávačka", kde sme hrali dobré zápasy s horšími čo je pochopiteľné, lebo hráči neboli vyzretí. Musím povedať, že tento rok je na chlapcoch vidieť, že už nie sú takí splašení a niekedy takticky vyhodnocujú správne herné situácie. Dúfam ak chlapci vydržia 1-2.roky pokope môžu sa pobiť o postupujúce miesto do extraligy. "

Veríme, že šport na Slovensku to vydrží športovci sa nevzdávajú a bojujú. Strojár Malacky však vyzýva všetkých fanúšikov hádzanej v Malackách aby sa zomkli, pomohli jeden druhému a podali ruku aj súperovi.

Borisovi Sivákovi ďakujeme za vyjadrenie k situácii a ostatným praje Strojár Malacky veľa zdravia.

Do obnovenia súťaži si však asi ešte počkáme a neostáva nám nič iné ako rešpektovať vyjadrenia pandemickej komisie. 

Boris Sivák
Boris Sivák